Program for stafetten

lørdag den 24. august 2019

Begivenhed
10:30 Modtagelse af fightere
Modtagelse af fightere
Vi byder fighterne velkommen
11:00 Åbningstale v. formand Toni Olesen
11:10 Velkomst- og Åbningstale v. Lise Kjær Gjesing
11:20 Fællessang
11:30 Fighterrunde - sammen går vi 1. runde
11:45 Motion for Livet
12:00 Fightermiddag i HSK's klubhus
12:00 Børneteltet åbner - fri leg, ansigtsmaling og kreativitet
12:00 U15 Piger Liga 1 – HHQ-19 mod Grenaa IF
U15 Piger Liga 1 – HHQ-19 mod Grenaa IF
Spilles på NMT Byens Arena bag den store scene
12:30 Sara og Beatrice synger stille covernumre
13:00 Børnestafet sættes i gang
Børnestafet sættes i gang
Gratis deltagelse for børn under 15 år - starten går fra børneteltet kl. 13:00 - Diplom, godtepose mm. uddeles lige efter løbet.
14:00 Me and Maria - Sange til ro og fordybelse
14:00 Klovnen Alfredo - Trylleshow og sjov med ballondyr
Klovnen Alfredo - Trylleshow og sjov med ballondyr
Foregår i børneteltet
14:00 U16 Drenge Liga 4 – Hadsten SK mod Gødvad GIF
U16 Drenge Liga 4 – Hadsten SK mod Gødvad GIF
Spilles på NMT Byens Arena bag den store scene
15:00 Holdkaptajnmøde i HSK's klubhus
15:00 Kaffe og kage kan købes (kæmpekage sponsoreret af Den Jyske Håndværkerskole)
16:00 Tobias TKB – Efterfulgt af autografer i børneteltet
16:45 Yoga v. Trine Hagemann
17:45 Hadstenmesterskaberne i Stigegolf
Hadstenmesterskaberne i Stigegolf
Tilmelding på dagen
19:30 Hadstenmesterskaberne i Vikingespil
Hadstenmesterskaberne i Vikingespil
Tilmelding på dagen
21:15 Lysene i lysposerne tændes
21:30 Jette og Jens band – samt fællessang
21:45 Lysceremoni og lystale v. Sognepræst Kjeld B. Nielsen
22:00 Jette og Jens band synger følsomme sange
23:30 Suppe m. Flutes - spis hvad du kan kr. 30,-
Suppe m. Flutes - spis hvad du kan kr. 30,-
Serveres i HSK klubhus inden midnatsbanko
23:59 Midnatsbanko

søndag den 25. august 2019

Begivenhed
07:00 Madteltet åbner - køb af morgenmad og kaffe
08:00 Mindful Yoga v. Trine Hagemann
08:00 Morgenmotion for de friske
Morgenmotion for de friske
Kom og gå med hunden eller løb din morgentur imens du støtter et godt formål
10:45 Fælles sidste runde
11:00 Afslutningstale v. Toni Olesen